Typingtop - Mašīnrakstīšanas pārbaudes rīks, trenējieties rakstīt ar 10 pirkstiem

Izmantojot bezmaksas un tiešsaistes mašīnrakstīšanas ātruma testus, varat viegli noteikt savu pašreizējo rakstīšanas ātrumu (ātru, lēnu vai vidēju) un pat salīdzināt savus testa rezultātus ar citiem, lai redzētu, cik daudz potenciāla jums ir atlicis.

 

1. Kāpēc jums vajadzētu veikt rakstīšanas ātruma testu?

Rakstīšanas ātruma testi ir paredzēti, lai palīdzētu lietotājiem labāk novērtēt savas pašreizējās spējas un salīdzināt rakstīšanas ātruma testa rezultātus dažādos laikos. No turienes apsveriet, cik stundas jums vajadzētu trenēties rakstīt 10 pirkstus dienā.

Jūsu rakstīšanas ātruma testa rezultāti ir balstīti uz trim kritērijiem: vārdu skaitu, ko varat ierakstīt minūtē (pazīstams kā WPM), pieļauto kļūdu skaitu un jūsu pielāgoto vārdu skaitu minūtē.

 

2. Kurš WPM tiek uzskatīts par ātrās rakstīšanas ātruma testu?

Rakstīšanas ātruma testa rezultātus aprēķina pēc:

- MPT (rakstzīme minūtē): minūtē ievadīto rakstzīmju skaits.

- WPM (Word per minute): minūtē ierakstīto vārdu skaits.

 

Rakstīšanas ātruma testi tika iedalīti šādās kategorijās:

- Zema rakstīšanas ātruma pārbaude: zem 60 WPM.

- Vidējais rakstīšanas ātruma tests: no 60 līdz 100 WPM.

- Liela mašīnrakstīšanas ātruma pārbaude: no 100 WPM līdz 140 WPM.

- Profesionāls rakstīšanas ātruma tests: vairāk nekā 140 WPM.

 

3. Kādiem darbiem bieži ir jāveic mašīnrakstīšanas ātruma testi?

Rakstīšanas ātruma testi ir obligāti darbos, kas saistīti ar tekstapstrādes laukiem, piemēram, redaktoriem, tulkotājiem, administratīvajiem darbiniekiem un datu ievadīšanai....

 

4. Kā efektīvi vingrināties rakstīt ar 10 pirkstiem?

Ja mašīnrakstīšanas ātruma testa rezultāti ir mazāki par 60 WPM (zems rakstīšanas ātrums), katru dienu jāvingrinās rakstīt ar 10 pirkstiem, lai uzlabotu savas spējas. Šeit ir daži lieliski padomi jums:

 

4.1. Pareiza tastatūras pirkstu pozicionēšana

Praktizējot rakstīt ar 10 pirkstiem, ir svarīgi pareizi novietot roku. Lai sāktu darbu, turiet pirkstus virs sākuma rindas taustiņiem (kreiso pirkstu turiet virs taustiņiem A, S, D un F, bet labo roku virs taustiņiem J, K, L un ;) un abus īkšķus, lai nospiestu Atstarpes taustiņš.

Šie noteikumi palīdz jums iepazīties ar tastatūru, pirms sākat rakstīt ar 10 pirkstiem. Kļūstot pieredzējušākam un iepazinies ar tastatūru, varat eksperimentēt ar dažādām šīs sākuma pozīcijas variācijām, ja vien tas šķiet visērtāk un dabiskāk.

 

4.2. Neskatieties lejup uz tastatūru

Tā vietā, lai skatītos uz tastatūru, vienlaikus praktizējot rakstīšanu ar 10 pirkstiem, koncentrējieties uz ekrānu. Lai gan sākumā tas var būt sarežģīti, it īpaši, ja vēl neesat apguvis precīzu taustiņu novietojumu. Tomēr skatīšanās uz ekrānu palīdzēs vēl vairāk uzlabot precizitāti, un jūs varat viegli pamanīt pareizrakstības kļūdas, praktizējot rakstīšanu ar 10 pirkstiem. Jūs arī sāksit iegaumēt galvenās pozīcijas, lai praktizējot varētu rakstīt ātrāk.

 

4.3. Pareiza rakstīšanas poza

Sēžot vertikālā stāvoklī, pavēršoties pret datoru, būs vieglāk rakstīt ar 10 pirkstiem. Arī ērtākai pozai:

- Salieciet elkoni taisnā leņķī.

- Ievērojiet 45–75 cm attālumu no datora ekrāna.

- Turiet plaukstas nedaudz paceltas.

 

4.4. Praktizējiet rakstīt 10 pirkstus katru dienu

Lai uzlabotu rakstīšanas iespējas ar 10 pirkstiem, kā arī mašīnrakstīšanas ātruma testa rezultātus, jums ir jātrenējas katru dienu. Ir daudz bezmaksas vietņu, kur praktizēt un pārbaudīt rakstīšanas ātrumu, piemēram, Joboko.com, Typing Academy, TypingClub un How To Type. Ir svarīgi, lai jūs veltītu laiku šo mašīnrakstīšanas vingrinājumu praktizēšanai.