Typingtop - Nástroj pro testování psaní, procvičte si psaní 10 prsty

Prostřednictvím bezplatných a online testů rychlosti psaní můžete snadno určit svou aktuální rychlost psaní (rychlou, pomalou nebo průměrnou) a dokonce porovnat výsledky svých testů s ostatními, abyste zjistili, jaký potenciál vám zbývá.

 

1. Proč byste měli podstoupit test rychlosti psaní?

Testy rychlosti psaní jsou navrženy tak, aby uživatelům pomohly lépe posoudit jejich aktuální schopnosti a porovnat výsledky testů rychlosti psaní v různých časech. Poté zvažte, kolik hodin byste měli cvičit psaní 10 prsty denně.

Výsledky testu rychlosti psaní jsou založeny na třech kritériích: počet slov, která můžete napsat za minutu (známé jako WPM), počet chyb, které jste udělali, a upravená slova za minutu.

 

2. Jaký WPM je považován za test rychlosti rychlého psaní?

Výsledky testu rychlosti psaní se vypočítají podle:

- CPM (znak za minutu): Počet znaků napsaných za minutu.

- WPM (Slovo za minutu): Počet slov napsaných za minutu.

 

Testy rychlosti psaní byly rozděleny do následujících kategorií:

- Test nízké rychlosti psaní: pod 60 WPM.

- Průměrný test rychlosti psaní: Od 60 do 100 WPM.

- Test vysoké rychlosti psaní: Od 100 WPM do 140 WPM.

- Profesionální test rychlosti psaní: Více než 140 WPM.

 

3. Které úlohy často vyžadují testy rychlosti psaní?

Testy rychlosti psaní jsou povinné v zaměstnáních souvisejících s obory pro zpracování textu, jako jsou editoři, překladatelé, administrativní pracovníci a zadávání dat,....

 

4. Jak efektivně cvičit psaní 10 prsty?

Pokud jsou výsledky testu rychlosti psaní nižší než 60 WPM (nízká rychlost psaní), měli byste cvičit psaní 10 prstů denně, abyste zlepšili svou schopnost. Zde je několik skvělých tipů pro vás:

 

4.1. Správné umístění prstů klávesnice

Při nácviku psaní 10 prsty je důležité používat správné umístění rukou. Chcete-li začít, držte prsty nad klávesami domovské řady (levou rukou nad klávesami A, S, D a F; a pravou rukou nad klávesami J, K, L a ;) a oběma palci mezerník.

Tyto konvence vám pomohou seznámit se s klávesnicí, než začnete psát 10 prsty. Až budete s klaviaturou zkušenější a obeznámíte se s ní, můžete experimentovat s různými variacemi této výchozí pozice, pokud vám to bude nejpohodlnější a nejpřirozenější.

 

4.2. Nedívejte se dolů na klávesnici

Místo toho, abyste se při procvičování psaní 10 prsty dívali dolů na klávesnici, soustřeďte se na obrazovku. I když to může být zpočátku obtížné, zvláště pokud ještě nemáte osvojenou přesnou polohu kláves. Pohled na obrazovku vám však pomůže ještě více zlepšit přesnost a při nácviku psaní 10 prsty snadno odhalíte své pravopisné chyby. Začnete si také pamatovat klíčové pozice, takže budete moci psát rychleji, jak budete cvičit.

 

4.3. Správné držení těla při psaní

Sezení ve vzpřímené poloze čelem k počítači usnadní nácvik psaní 10 prsty. Také pro nejpohodlnější držení těla:

- Ohněte loket do pravého úhlu.

- Udržujte vzdálenost 45 - 75 cm od obrazovky počítače.

- Udržujte zápěstí mírně zvednutá.

 

4.4. Cvičte psaní 10 prstů denně

Chcete-li zlepšit schopnost psaní 10 prsty, stejně jako výsledky testu rychlosti psaní, musíte cvičit každý den. Existuje mnoho bezplatných webových stránek k procvičování a testování rychlosti psaní, jako je Joboko.com, Typing Academy, TypingClub a How To Type. Je důležité, abyste si našli čas na procvičování těchto cvičení na psaní.