1:00

Typingtop - ابزار تست تایپ، تایپ 10 انگشتی را تمرین کنید

از طریق تست‌های سرعت تایپ رایگان و آنلاین، می‌توانید به راحتی سرعت تایپ فعلی خود (سریع، آهسته یا متوسط) را تعیین کنید و حتی نتایج تست خود را با دیگران مقایسه کنید تا ببینید چقدر پتانسیل دارید.

 

1. چرا باید در تست سرعت تایپ شرکت کنید؟

تست‌های سرعت تایپ برای کمک به کاربران برای ارزیابی بهتر توانایی‌های فعلی و مقایسه نتایج تست سرعت تایپ در زمان‌های مختلف طراحی شده‌اند. از آنجا، در نظر بگیرید که چند ساعت باید تایپ 10 انگشت در روز را تمرین کنید.

نتایج تست سرعت تایپ شما بر اساس سه معیار است: تعداد کلماتی که می‌توانید در دقیقه تایپ کنید (معروف به WPM)، تعداد اشتباهاتی که مرتکب شده‌اید و کلمات تنظیم شده در دقیقه.

 

2. کدام WPM تست سرعت تایپ سریع در نظر گرفته می شود؟

نتایج تست سرعت تایپ بر اساس موارد زیر محاسبه می شود:

- CPM (نویسه در دقیقه): تعداد کاراکترهای تایپ شده در دقیقه.

- WPM (Word per minute): تعداد کلمات تایپ شده در دقیقه.

 

تست های سرعت تایپ به صورت زیر دسته بندی شدند:

- تست سرعت تایپ پایین: زیر 60 WPM.

- تست سرعت تایپ متوسط: از 60 تا 100 WPM.

- تست سرعت تایپ بالا: از 100 WPM تا 140 WPM.

- تست سرعت تایپ حرفه ای: بیش از 140 WPM.

 

3. کدام مشاغل اغلب به تست سرعت تایپ نیاز دارند؟

تست سرعت تایپ در مشاغلی که زمینه های مرتبط با واژه پردازی مانند ویراستاران، مترجمان، کارکنان اداری و ورود داده ها و ... اجباری است.

 

4. چگونه تایپ کردن با 10 انگشت را به طور موثر تمرین کنیم؟

اگر نتایج تست سرعت تایپ زیر 60 WPM (سرعت تایپ کم) است، باید روزانه 10 انگشت تایپ کنید تا توانایی خود را بهبود بخشید. در اینجا چند نکته عالی برای شما وجود دارد:

 

4.1. موقعیت مناسب انگشت صفحه کلید

هنگام تمرین تایپ 10 انگشتی، مهم است که از جای مناسب دست استفاده کنید. برای شروع، انگشتان خود را روی کلیدهای ردیف اصلی قرار دهید (انگشت چپ روی کلیدهای A، S، D و F، و دست راست روی کلیدهای J، K، L و ؛) و هر دو انگشت شست را برای ضربه زدن به نوار Space.

این قراردادها به شما کمک می کند قبل از تمرین تایپ 10 انگشتی با صفحه کلید آشنا شوید. همانطور که با کیبورد باتجربه تر و آشناتر می شوید، می توانید تغییرات مختلفی از این موقعیت شروع را آزمایش کنید، البته تا زمانی که راحت تر و طبیعی تر به نظر برسد.

 

4.2. از پایین به صفحه کلید نگاه نکنید

به جای اینکه در حین تمرین تایپ 10 انگشتی به صفحه کلید نگاه کنید، روی صفحه تمرکز کنید. اگرچه این می تواند در ابتدا دشوار باشد، به خصوص اگر هنوز بر موقعیت دقیق کلیدها تسلط نداشته باشید. با این حال، نگاه کردن به صفحه به بهبود دقت شما کمک می کند و به راحتی می توانید اشتباهات املایی خود را هنگام تمرین تایپ 10 انگشتی تشخیص دهید. شما همچنین شروع به به خاطر سپردن موقعیت های کلیدی خواهید کرد، بنابراین می توانید با تمرین سریعتر تایپ کنید.

 

4.3. وضعیت صحیح تایپ

نشستن در حالت عمودی، رو به روی کامپیوتر، تمرین تایپ 10 انگشت را آسان‌تر می‌کند. همچنین برای راحت ترین حالت بدن:

- آرنج را با زاویه راست خم کنید.

- فاصله 45 تا 75 سانتی متری را از صفحه نمایش کامپیوتر حفظ کنید.

- مچ دست خود را کمی بالا نگه دارید.

 

4.4. روزانه 10 انگشت تایپ را تمرین کنید

برای بهبود توانایی تایپ با 10 انگشت و همچنین نتایج تست سرعت تایپ، باید هر روز تمرین کنید. وب سایت های رایگان زیادی برای تمرین و آزمایش سرعت تایپ وجود دارد مانند Joboko.com، Typing Academy، TypingClub و How To Type. مهم است که برای تمرین این تمرینات تایپ وقت بگذارید.