Typingtop - Spausdinimo tikrinimo įrankis, mokykitės rašyti 10 pirštų

Naudodami nemokamus ir internetinius spausdinimo greičio testus galite lengvai nustatyti dabartinį spausdinimo greitį (greitą, lėtą ar vidutinį) ir netgi palyginti savo testo rezultatus su kitais, kad pamatytumėte, kiek dar liko potencialo.

 

1. Kodėl turėtumėte atlikti spausdinimo greičio testą?

Rašymo greičio testai skirti padėti vartotojams geriau įvertinti savo dabartinius gebėjimus ir palyginti spausdinimo greičio testo rezultatus skirtingu laiku. Apsvarstykite, kiek valandų per dieną turėtumėte treniruotis 10 pirštų.

Jūsų spausdinimo greičio testo rezultatai pagrįsti trimis kriterijais: žodžių, kuriuos galite įvesti per minutę, skaičiumi (žinoma kaip WPM), padarytų klaidų skaičiumi ir pakoreguotų žodžių skaičiumi per minutę.

 

2. Koks WPM laikomas greito spausdinimo greičio testu?

Rašymo greičio bandymo rezultatai apskaičiuojami pagal:

- CPM (simbolių per minutę): simbolių, įvestų per minutę, skaičius.

- WPM (žodis per minutę): žodžių, įvestų per minutę, skaičius.

 

Rašymo greičio testai buvo suskirstyti į šias kategorijas:

- Mažo spausdinimo greičio bandymas: mažiau nei 60 WPM.

- Vidutinio spausdinimo greičio testas: nuo 60 iki 100 WPM.

- Didelio spausdinimo greičio testas: nuo 100 WPM iki 140 WPM.

- Profesionalus spausdinimo greičio testas: daugiau nei 140 WPM.

 

3. Kuriems darbams dažnai reikia atlikti spausdinimo greičio testus?

Rašymo greičio testai yra privalomi darbuose, susijusiuose su teksto apdorojimo sritimis, pavyzdžiui, redaktoriais, vertėjais, administraciniais darbuotojais ir duomenų įvedimu....

 

4. Kaip efektyviai praktikuoti spausdinimą 10 pirštų?

Jei spausdinimo greičio testo rezultatai yra mažesni nei 60 WPM (mažas spausdinimo greitis), turėtumėte kasdien įvesti 10 pirštų, kad pagerintumėte savo gebėjimus. Štai keletas puikių patarimų jums:

 

4.1. Tinkama klaviatūros pirštų padėtis

Praktikuojant spausdinimą 10 pirštų, svarbu tinkamai padėti ranką. Norėdami pradėti, laikykite pirštus virš pagrindinės eilutės klavišų (kairiuoju pirštu laikykite virš klavišų A, S, D ir F, o dešine ranka uždėkite klavišus J, K, L ir ;) ir abu nykščius paspauskite Tarpo klavišas.

Šios taisyklės padeda susipažinti su klaviatūra prieš pradedant rašyti 10 pirštų. Kai įgysite daugiau patirties ir susipažinsite su klaviatūra, galėsite eksperimentuoti su įvairiais šios pradinės padėties variantais, jei tai bus patogiausia ir natūraliausia.

 

4.2. Nežiūrėkite žemyn į klaviatūrą

Užuot žiūrėję žemyn į klaviatūrą, treniruodami spausdinimą 10 pirštų, sutelkite dėmesį į ekraną. Nors iš pradžių tai gali būti sunku, ypač jei dar nesate įvaldę tikslios klavišų padėties. Tačiau žiūrėdami į ekraną dar labiau pagerinsite tikslumą, o vesdami 10 pirštų galite lengvai pastebėti savo rašybos klaidas. Taip pat pradėsite įsiminti pagrindines pozicijas, todėl treniruodamiesi galėsite spausdinti greičiau.

 

4.3. Taisyklinga spausdinimo laikysena

Sėdint vertikalioje padėtyje, atsigręžus į kompiuterį, bus lengviau treniruotis spausdinti 10 pirštų. Taip pat patogiai laikysenai:

- Sulenkite alkūnę stačiu kampu.

- Laikykitės 45–75 cm atstumo nuo kompiuterio ekrano.

- Riešus laikykite šiek tiek pakeltus.

 

4.4. Treniruokitės kasdien įvesti 10 pirštų

Norėdami pagerinti spausdinimo 10 pirštų gebėjimą ir spausdinimo greičio testo rezultatus, turite treniruotis kiekvieną dieną. Yra daug nemokamų svetainių, kuriose galima praktikuoti ir išbandyti spausdinimo greitį, pvz., Joboko.com, Typing Academy, TypingClub ir How To Type. Svarbu skirti laiko šiems spausdinimo pratimams atlikti.