Ćwicz palce typu 10, ćwicz szybkie pisanie

Komputer stał się niezbędnym narzędziem wsparcia w wielu dziedzinach. Umiejętności komputerowe są również odpowiednio niezbędne, Wpisowanie 10 palców jest jednym z nich. Typ 10 palców jest uważany za bardzo niezbędną umiejętność dla wszystkich uczniów, studentów i osób pracujących.

Co to jest pisanie 10 palców? Od A-Z na 10-palcowych technice pisania.

I. Co to jest pisanie 10 palców?

Wpisowanie 10 palców (pisanie dotykowe) to skout na pisanie bez patrzenia na klawiaturę. Poprzez proces ćwiczeń mózg automatycznie zapamięta pozycję znaków na klawiaturze. Accorder, podczas pisania, 8 palców zostanie zamówionych (rząd domowy) i porusza się zgodnie z pewnymi zasadami.

Pomimo wynalezienia w 1888 roku Wpisowanie 10 palców Coraz częściej udowodnia jego znaczenie we współczesnym życiu. „Ojcem” tej techniki jest Frank Edward McGurrin - sekretarz sądowy w Salt Lake City, Utah, USA.

Ii. Korzyści z pisania 10 palców

- Czas oszczędzania: palce typu 10 pomogą ci zaoszczędzić dużo czasu na studiowaniu i pracy. Możesz wpisać 75-80 słów/minutę. Liczba ta jest znacznie większa niż nawyk typu „wyzwalacza” wielu osób, gdy prędkość zmienia się tylko około 30 słów/minutę.

- Dobry dla zdrowia: działania na frontach mniej lub bardziej negatywnie wpłyną na oczy, ramiona, kręgosłup, ... Użyj 10 palców do pisania Pomaga określić prawidłową postawę siedzącą, istniejąc ograniczone choroby, takie jak obciążenie oka, ból szyi, ból barku.

- Poprawa wydajności pracy: Zamiast koncentrować się na „wykryciu” każdej postaci na klawiaturze, teraz możesz skupić się na myśleniu i uwolnieniu się za pomocą pracy.

- Otwiera wiele możliwości zatrudnienia: zgodnie z wynikami ankiety Microsoft przeprowadzonej w 2014 r. 43% pracodawców uważa, że ​​pisanie 10 palców jest bardzo ważną umiejętnością. W Wielkiej Brytanii 4 na 10 osób ma zwyczaj stosowania 1-2 palców do pisania. Ich prędkość pisania wynosi tylko 40-50 słów/minutę. Liczby o pokazaniu znaczenia Wpisowanie 10 palców W wielu dziedzinach, szczególnie w przypadku pracy, które wymagają wielu edycji tekstu jako redaktorzy, dziennikarze, tłumacze itp.

Iii. Jak ćwiczyć 10-fingerów, wpisując proste i skuteczne

1. Ćwicz skuteczne pisanie 10 palców z TypingTop

Oprogramowanie do pisania 10-palców typingtop z następującymi funkcjami:

- Oprogramowanie na platformach internetowych, nie ma czasu na pobieranie i instalację, ćwiczenie w klasie i w domu.
- Ćwiczenia pisania są zaprojektowane z podstawowych do zaawansowanych, z różnymi formami, pomagając uczniom szybko przyzwyczaić się do klawiatury i prędkość typu napisu.
- Ustal cele do ćwiczeń, pomóż monitorować proces szkolenia.
- Automatycznie oceniaj praktykę pisania, sugeruj czas ćwiczeń.
- Odznaka nagrody dla uczniów z dobrymi osiągnięciami szkoleniowymi, tworząc ruchy emulacyjne dla studentów.
- Istnieje system zarządzania dla nauczycieli, który pomaga skutecznie zarządzać praktyką pisania uczniów, przypisywanie i podsumowanie wyników zadań i pracy domowej.

2. Określ pozycję siedzącą

Postawa siedząca wpływa nie tylko na szybkość pisania, ale także dotyczy twojego zdrowia fizycznego. Akceptowalne, dokładna postawa siedząca to detererginacja w następujący sposób:

- Usiądź prosto, nie przechyl głowy, a także zbytnio kłaniaj głowę do przodu. Będzie to naciskać na szyję i ramię.

- Nogi do pocieszenia. Ręka tworzy prostopadły kąt kontaktu z górą i klawiaturą.

- Utrzymaj odległość od ekranu do oczu wynosi 50-100 cm.

- Komputer jest dopasowany do widzenia, niezbyt wysoki ani zbyt niski.

3. Technika pisania 10 palców

Podczas pisania 10 palców każdy palec będzie miał swoją pozycję i ROL. Następująco:

Za lewą rękę:

Palec wskazujący: umieszczony w klawiszu F, kontroluj klucze R, F, V, 4, T, G, B, 5.

Środkowy palec: umieszczone na klawiszach D, kontroluj klucze E, D, C, 3.

Palec serdeczny: umieszczone na klawiszach S, kontroluj W, S, X, 2.

Mały palec: umieszczony na kluczu A, steruj klawiszami Q, A, Z, 1, „Tab, Caps Lock, Shift.

 

Dla prawej strony:

Palec wskazujący: umieszczony na klukach J, sterowanie H, Y, N, 6, 7, U, J, M.

Środkowy palec: umieszczony w K kluczy, kontroluj klucze 8, i, k, <.

Palec serdeczny: umieszczone na klawiszach L, kontroluj klucze 9, O, L,>.

Mały palec: Umieszczony przy klawiszach ;, steruj klawiszami 0, p, :, ?, ", [,],-,+, , Enter.

 

Iv. Zasady podczas ćwiczenia pisania 10 palców, ćwiczenie pisania

- Nie patrz zbytnio na klawiaturę: jest to prawdopodobnie największe wyzwanie, gdy rozpoczyna ćwiczenie palców typu 10. Będziesz patrzeć w dół na klawiaturę, gdy pamiętasz położenie postaci, a także błędnie zapisane. Musisz to jednak ograniczyć, jeśli chcesz opanować umiejętności typu 10 palców. Ćwicz ciężko i daj mózgowi czas na zapamiętanie kluczy.

- Nie poruszaj zbytnio nadgarstka: używanie nadgarstka podczas pisania spowoduje zmęczenie nadgarstka i ramienia. Dlatego powinieneś mieć palec tylko wtedy.

- Nie próbuj pamiętać o pozycji postaci na klawiaturze: sekret szybkiego bycia typu do typu 10 i dokładnie jest umożliwienie mózgu na czytanie. Zamiast wpatrywać się w klawiaturę i mechanicznie zapamiętując, jak umieścić rękę, powinieneś poruszać się tak łatwo i elastycznie. Po przedaktywności mózg nabiera kształtu naturalnego odruchu, który ułatwia typ.

- Użyj umiarkowanej siły: Wpisanie zbyt ciężkiego nie tylko kosztuje więcej wysiłku, ale także wpływa na otaczające cię osoby. Dlatego użyj wystarczającej siły. Zmniejsza to również nacisk na ręce i palce.

- Nie kładź zbyt duży nacisk na osiągnięcia: Celem praktykowania typu 10 palców jest poprawa prędkości typu. Ale powinieneś o tym pamiętać, test pisania nie jest wszystkim. Możesz wpisać 90-100 słów na minutę, ale jeśli często błędnie napisasz gramatykę, wszystko staje się bez znaczenia. Zamiast zbytnio skupić się na prędkości, dokładności wartości.