Typingtop - Tippimistesti tööriist, harjutage tippimist 10 sõrmega

Tasuta ja veebipõhise tippimiskiiruse testide abil saate hõlpsalt määrata oma praeguse tippimiskiiruse (kiire, aeglane või keskmine) ja isegi võrrelda oma testitulemusi teistega, et näha, kui palju potentsiaali teil alles on.

 

1. Miks peaksite tegema trükkimiskiiruse testi?

Tippimiskiiruse testid on loodud selleks, et aidata kasutajatel paremini hinnata oma praeguseid võimeid ja võrrelda oma tippimiskiiruse testi tulemusi erinevatel aegadel. Sealt edasi mõelge, mitu tundi peaksite harjutama 10 sõrme tippimist päevas.

Teie tippimiskiiruse testi tulemused põhinevad kolmel kriteeriumil: minutis sisestatavate sõnade arv (tuntud kui WPM), tehtud vigade arv ja kohandatud sõnade arv minutis.

 

2. Millist WPM-i peetakse kiireks tippimiskiiruse testiks?

Tippimiskiiruse testi tulemused arvutatakse järgmiselt:

- CPM (tähemärki minutis): minutis sisestatud märkide arv.

- WPM (Word per minute): minutis trükitud sõnade arv.

 

Tippimiskiiruse testid liigitati järgmiselt:

- Madala tippimiskiiruse test: alla 60 WPM.

- Keskmise tippimiskiiruse test: 60–100 WPM.

- Suure tippimiskiiruse test: 100 WPM kuni 140 WPM.

- Professionaalne tippimiskiiruse test: üle 140 WPM.

 

3. Millised tööd nõuavad sageli tippimiskiiruse teste?

Tippimiskiiruse testid on kohustuslikud töökohtadel, mis on seotud tekstitöötluse valdkondadega, nagu toimetajad, tõlkijad, administratiivtöötajad ja andmesisestus....

 

4. Kuidas tõhusalt 10 sõrmega tippimist harjutada?

Kui tippimiskiiruse testi tulemused on alla 60 WPM (madal tippimiskiirus), peaksite oma võime parandamiseks harjutama iga päev 10 sõrme tippimist. Siin on teile mõned suurepärased näpunäited:

 

4.1. Klaviatuuri sõrmede õige asetus

10-sõrmega tippimise harjutamisel on oluline kasutada õiget käte asetust. Alustamiseks hoidke oma sõrmi avarea klahvide kohal (vasak sõrm liigub klahvide A, S, D ja F kohal; parem käsi klahvide J, K, L ja ; kohal) ja mõlemat pöidla, et vajutada Tühikuklahv.

Need kokkulepped aitavad teil klaviatuuriga tutvuda enne 10-sõrmega tippimise harjutamist. Klaviatuuri kogenumaks ja tuttavaks saades saate katsetada selle lähteasendi erinevate variatsioonidega, kuni see tundub kõige mugavam ja loomulikum.

 

4.2. Ärge vaadake alla klaviatuurile

Selle asemel, et 10 sõrmega tippimise ajal klaviatuurile alla vaadata, keskenduge ekraanile. Kuigi see võib alguses olla keeruline, eriti kui te pole veel klahvide täpset asukohta õppinud. Ekraani vaatamine aitab aga teie täpsust veelgi parandada ja saate 10-sõrmega tippimise harjutamisel oma õigekirjavigu hõlpsalt märgata. Samuti hakkate võtmepositsioonid meelde jätma, et saaksite harjutamise käigus kiiremini tippida.

 

4.3. Õige tippimisasend

Püstiasendis istudes, näoga arvuti poole, on 10 sõrme tippimise harjutamine lihtsam. Samuti kõige mugavama asendi jaoks:

- Painutage küünarnukk täisnurga all.

- Hoidke arvutiekraanist 45–75 cm kaugusel.

- Hoidke randmeid veidi kõrgemal.

 

4.4. Harjutage iga päev 10 sõrme tippimist

10-sõrmega tippimise ja ka tippimiskiiruse testi tulemuste parandamiseks peate iga päev harjutama. Tippimiskiiruse harjutamiseks ja testimiseks on palju tasuta veebisaite, näiteks Joboko.com, Typing Academy, TypingClub ja How To Type. On oluline, et võtaksite aega nende tippimisharjutuste harjutamiseks.