תרגול סוג 10 אצבעות, תרגול הקלדה במהירות

המחשב הפך לכלי תמיכה חיוני בתחומים רבים. מיומנויות הקשורות למחשב חיוניות גם בהתאם, הקלדת 10 אצבעות הוא אחד מהם. סוג 10 אצבע נחשב למיומנות הכרחית מאוד עבור כל התלמידים, התלמידים והאנשים העובדים.

מהי הקלדת 10 אצבעות? מ- A-Z בטכניקת הקלדת 10 אצבעות.

I. מה זה הקלדת 10 אצבעות?

הקלדת 10 אצבעות (הקלדת מגע) היא סקאוט הקלדה מבלי להסתכל על המקלדת. בתהליך האימון, המוח יזכור אוטומטית את מיקום התווים במקלדת. האשפה, במהלך הקלדה, יוזמנו 8 אצבעות (שורה ביתית) ויעבור על פי כללים מסוימים.

למרות שהומצא בשנת 1888 הקלדת 10 אצבעות יותר ויותר מוכיח את חשיבותו בחיים המודרניים כיום. "האב" של טכניקה זו הוא פרנק אדוארד מקגרין - מזכיר בית משפט בסולט לייק סיטי, יוטה, ארה"ב.

II. היתרונות של הקלדת 10 אצבעות

- חיסכון בזמן: אצבעות סוג 10 יעזרו לכם לחסוך זמן רב בלימוד ועבודה. אתה יכול להקליד 75-80 מילים/דקה. המספר הזה גדול בהרבה מההרגל של סוג "טריגר" של אנשים רבים כאשר המהירות משתנה רק בערך 30 מילים/דקה.

- טוב לבריאות: פעילויות בחזיתות ישפיעו פחות או יותר על שליליות על העיניים, הכתפיים, עמוד השדרה, ... השתמש ב -10 אצבעות להקלדה עוזר לך לקבוע את תנוחת הישיבה הנכונה, על פי מחלות מוגבלות כמו מתח עיניים, כאבי צוואר, כאבי כתפיים.

- שיפור יעילות העבודה: במקום שתצטרך להתמקד ב"גילוי "של כל דמות במקלדת, עכשיו אתה יכול להתמקד בחשיבה ובאי -חריגות עם העבודה.

- פותח הזדמנויות עבודה רבות: על פי תוצאות סקר מיקרוסופט שנערך בשנת 2014, 43% מהמעסיקים חושבים שהקלדת 10 אצבע היא מיומנות חשובה מאוד. בבריטניה, 4 מתוך 10 אנשים יש הרגל להשתמש 1-2 אצבעות כדי להקליד. מהירות ההקלדה שלהם נעה רק בין 40-50 מילים/דקה. המספרים אודות מראים את החשיבות של הקלדת 10 אצבעות בתחומים רבים, במיוחד למשרות הדורשות עריכת טקסטים רבה כעורכים, עיתונאים, מתרגמים וכו '.

III. כיצד לתרגל 10 אצבעות הקלדה פשוטות ויעילות

1. תרגול הקלדה של 10 אצבעות ביעילות עם הקלדה

תוכנת הקלדת הקלדה 10 אצבעות עם התכונות הבאות:

- תוכנה בפלטפורמות מקוונות, אין זמן להוריד ולהתקין, להתאמן בכיתה ובבית.
- תרגילי הקלדה מתוכננים מבסיסי למתקדם, עם מגוון צורות, ועוזרים לתלמידים להתרגל למקלדת במהירות ולמהירות סוג הכתובת.
- הגדר יעדים לתרגול, לעזור לך לפקח על תהליך ההדרכה שלך.
- להעריך אוטומטית תרגול הקלדה, תן הצעה לזמן התרגול.
- תג תגמול לסטודנטים עם הישגי הכשרה טובים, יצירת תנועות אמולציה לסטודנטים.
- קיימת מערכת ניהול למורים שתעזור ביעילות לנהל את תרגול ההקלדה של התלמידים, להקצות ולסכם את תוצאות הקצאות הכיתה ושיעורי הבית.

2. קבע את תנוחת הישיבה

תנוחת הישיבה לא רק משפיעה על מהירות ההקלדה אלא גם קשורה לבריאות הגופנית שלך. בהשוואה, תנוחת הישיבה המדויקת היא דטרגינציה כדלקמן:

- שב ישר, אל תטה את הראש לאחור כמו גם על ראשך קדימה יותר מדי. זה ילחץ על הצוואר והכתף.

- רגליים לנוחות. היד יוצרת זווית מגע בניצב עם ראש השולחן והמקלדת.

- שמור מרחק מהמסך לעיניים הוא 50-100 ס"מ.

- המחשב מתאים לראייה, לא גבוה מדי או נמוך מדי.

3. טכניקת הקלדת 10 אצבעות

בעת הקלדת 10 אצבעות, לכל אצבע תהיה מיקום משלה ורול. כדלהלן:

ליד שמאל:

אצבע המורה: ממוקמת על מקש F, שלוט על המפתחות R, F, V, 4, T, G, B, 5.

אצבע אמצעית: מונח על המפתחות D, שלוט במפתחות E, D, C, 3.

אצבע טבעת: מונח על מפתחות S, שלוט ב- w, s, x, 2.

אצבע קטנה: מונח על המפתח A, שלוט במפתחות Q, A, Z, 1, 'Tab, Caps Lock, Shift.

 

מצד ימין:

אצבע אינדקס: מונח על J Keys, שולט ב- H, Y, N, 6, 7, U, J, M.

אצבע אמצעית: מונח על מקשי K, שלוט במפתחות 8, i, k, <.

אצבע טבעת: מונח על מפתחות L, שלוט במפתחות 9, O, L,>.

אצבע קטנה: ממוקמת ליד המקשים;, שלוט על המקשים 0, p, :, ?, ", [,],-,+, , Enter.

 

Iv. עקרונות בעת תרגול הקלדת 10 אצבעות, מתאמנים בהקלדה

- אל תסתכל יותר מדי על המקלדת: זהו הסבר האתגר הגדול ביותר כשאתם מתחילים לתרגל אצבעות מסוג 10. אתה נוטה להביט למטה על המקלדת כאשר אתה יכול לזכור את מיקום הדמות כמו גם את איות שגוי. עם זאת, עליך להגביל זאת אם ברצונך לשלוט בכישורי סוג 10 האצבע. להתאמן קשה ולתת למוח זמן לזכור את המפתחות.

- אל תזיז את פרק כף היד יותר מדי: שימוש בפרק כף היד בזמן הקלדה יגרום לעייפות שורש כף היד וזרוע. לכן, אתה צריך לקבל רק את האצבע שלך כאשר סוג.

- אל תנסה לזכור את מיקום הדמות במקלדת: הסוד להיות סוג של סוג לאצבעות מסוג 10 במהירות ובדיוק הוא לאפשר למוח להיות זמן לקרוא. במקום להביט במקלדת ולשנן באופן מכני כיצד למקם את היד, עליך לנוע כל כך בקלות ולגמיש. ברגע שיש לך באופן פרוטקי, המוח שלך יקם עור וגידים לרפלקס טבעי שמקל על הסוג.

- השתמש בכוח בינוני: הקלדה קשה מדי לא רק עולה לך יותר מאמץ, אלא גם משפיעה על הסובבים אותך. לפיכך, השתמש בכוח מספיק. זה גם מקטין את הלחץ על הידיים והאצבעות.

- אל תשים דגש רב מדי על הישגים: המטרה של תרגול סוג 10 אצבע היא לשפר את מהירות הסוג. אבל אתה צריך לזכור את זה, בדיקת הקלדה זה לא הכל. אתה יכול להקליד 90-100 מילים לדקה, אבל אם לעתים קרובות אתה איות שגוי, דקדוק, הכל הופך חסר משמעות. במקום להתמקד יותר מדי במהירות, גם דיוק הערך.