Procvičujte prsty typu 10, cvičte rychlé psaní

Počítač se stal nezbytným nástrojem podpory v mnoha oborech. Dovednosti související s počítačem jsou odpovídajícím způsobem také zásadní 10 prstů psaní je jedním z nich. Typ 10 prstů je považován za velmi nezbytnou dovednost pro všechny žáky, studenty a pracující lidi.

Co je psaní 10 prstů? Z A-Z na technice psaní 10 prstů.

I. Co je psaní 10 prstů?

10 prstů psaní (dotyk psaní) je psací skout bez pohledu na klávesnici. Prostřednictvím procesu cvičení si mozek automaticky zapamatuje polohu znaků na klávesnici. AccOrder během psaní bude objednáno 8 prstů (domovský řádek) a pohybuje se podle určitých pravidel.

Přestože byl vynalezen v roce 1888 10 prstů psaní Stále více prokazuje svůj význam v moderním životě dnes. „Otcem“ této techniky je Frank Edward McGurrin - ministr soudních sporů v Salt Lake City, Utah, USA.

Ii. Výhody psaní 10 prstů

- Úspora času: Prsty typu 10 vám pomůže ušetřit spoustu času při studiu a práci. Můžete zadat 75-80 slov/minutu. Toto číslo je mnohem větší než zvyk typu „spoušť“ mnoha lidí, když rychlost kolísá pouze asi 30 slov/minuta.

- Dobré pro zdraví: Činnosti ve frontách více či méně negativně ovlivňují oči, ramena, páteř, ... K psaní použijte 10 prstů Pomáhá vám určit správné držení těla, což omezuje onemocnění, jako je napětí očí, bolest krku, bolest ramen.

- Zlepšení efektivity práce: Místo toho, abyste se museli soustředit na „detekci“ každé postavy na klávesnici, se nyní můžete soustředit na myšlení a uvolnění práce.

- Otevře mnoho pracovních příležitostí: Podle výsledků průzkumu Microsoft provedené v roce 2014 si 43% zaměstnavatelů myslí, že psaní 10 prstů je velmi důležitou dovedností. Ve Velké Británii mají 4 z 10 lidí zvyk používat 1-2 prsty k psaní. Jejich rychlost psaní se pohybuje pouze od 40-50 slov/minut. Čísla o tom ukazují důležitost 10 prstů psaní V mnoha oborech, zejména pro úlohy, které vyžadují mnoho textových úprav jako editoři, novináři, překladatelé atd.

Iii. Jak praktikovat 10 prstů psát jednoduché a efektivní

1. Procvičujte psaní 10 prstů efektivně s TypingTop

Software TypingTop pro 10 prstů psaní na klávesnici s následujícími funkcemi:

- Software na online platformách, žádný čas ke stažení a instalaci, cvičení ve třídě i doma.
- Psaní cvičení jsou navržena od základních po pokročilé, s různými formami a pomáhají studentům rychle zvyknout si na klávesnici a rychlost typu nápisu.
- Stanovte si cíle pro praxi a pomůže vám sledovat váš proces tréninku.
- Automaticky vyhodnoťte praxi psaní, uveďte návrh na dobu praxe.
- Odznak odměny pro studenty s dobrými úspěchy tréninku, vytváření emulačních hnutí pro studenty.
- Pro učitele existuje systém řízení, který pomáhá efektivně řídit praxi psaní studentů, přiřadit a shrnout výsledky úkolů a domácích úkolů.

2. Určete držení těla

Postoj sezení ovlivňuje nejen rychlost psaní, ale také souvisí s vaším fyzickým zdravím. Přesné, přesná poloha sezení je odstraněním následovně:

- Posaďte se rovně, nakloňte hlavu dozadu a příliš se sklopíte vpřed. To bude tlak na krk a rameno.

- Nohy k pohodlí. Ruka vytváří kolmý úhel kontaktu s vrcholem stolu a klávesnicí.

- Udržujte vzdálenost od obrazovky k očima 50-100 cm.

- Počítač je vhodný se zrakem, ne příliš vysoký nebo příliš nízký.

3. Technika psaní 10 prstů

Při psaní 10 prstů bude mít každý prst svou vlastní polohu a ROL. Jak následuje:

Pro levou ruku:

Index prst: Umístěn na f key, ovládejte klávesy R, F, V, 4, T, G, B, 5.

Prostředníček: umístěné na klávesách D, ovládejte klávesy E, D, C, 3.

Prsten prstenu: umístěné na klíčích S, ovládejte w, s, x, 2.

Malý prst: umístěné na klíči A, ovládejte klávesy Q, A, Z, 1, ‘Tab, uzávěrky, posun.

 

Pro pravou ruku:

Index prst: umístěné na klíčích J, ovládací prvky H, Y, N, 6, 7, U, J, M.

Middle Finger: Umístěte se na klávesy K, ovládejte klávesy 8, i, k, <.

Prsten prstenu: umístěné na klávesech L, ovládejte klávesy 9, O, L,>.

Malíček: Umístěný u kláves;, ovládejte klávesy 0, p, :, ?, ", [,],-,+, , Enter.

 

IV. Principy při praktikování psaní 10 prstů, praktikování psaní

- Nedívejte se na klávesnici příliš mnoho: Toto je podava největší výzva při tréninku prstů typu 10. Budete mít tendenci se dívat dolů na klávesnici, když si pamatujete polohu znaku i chybně. Musíte to však omezit, pokud chcete zvládnout dovednosti typu 10 prstů. Tvrdě cvičte a dejte mozku čas na zapamatování klíčů.

- Nepřesunujte zápěstí příliš mnoho: pomocí zápěstí při psaní způsobí únavu zápěstí a paží. Proto byste měli mít prst pouze při typu.

- Nesnažte se vzpomenout si na polohu znaku na klávesnici: tajemstvím o typu 10 prstů typu 10 a přesně je umožnit mozku mít čas na čtení. Místo toho, abyste zírali na klávesnici a mechanicky si zapamatovali, jak umístit ruku, měli byste se tak snadno a ohebně pohybovat. Jakmile budete mít převáděcí, váš mozek se bude formovat do přirozeného reflexu, který usnadňuje typ.

- Použijte mírnou sílu: Příliš tvrdá psaní nejen stojí více úsilí, ale také ovlivňuje ty kolem vás. Proto použijte dostatečnou sílu. To také snižuje tlak na ruce a prsty.

- Nezapojte příliš velký důraz na úspěchy: Cílem praktikování typu 10 prstů je zlepšit rychlost typu. Ale měli byste si to pamatovat, test na psaní není všechno. Můžete psát 90-100 slov za minutu, ale pokud často nesprávně chytí, gramatika, všechno se stává bezvýznamným. Místo toho, abyste se příliš soustředili na rychlost, přesnost hodnoty.