انگشتان نوع 10 را تمرین کنید ، سریع تایپ کنید

رایانه در بسیاری از زمینه ها به یک ابزار پشتیبانی ضروری تبدیل شده است. مهارت های مربوط به رایانه نیز بر این اساس ضروری است ، تایپ 10 انگشت یکی از آنهاست نوع 10 انگشت برای همه دانش آموزان ، دانش آموزان و افراد شاغل یک مهارت بسیار ضروری محسوب می شود.

تایپ 10 انگشت چیست؟ از A-Z در تکنیک تایپ 10 انگشت.

I. تایپ 10 انگشت چیست؟

تایپ 10 انگشت (تایپ لمسی) یک اسکیت تایپ کردن بدون نگاه کردن به صفحه کلید است. از طریق فرآیند ورزش ، مغز به طور خودکار موقعیت کاراکترها را روی صفحه کلید به یاد می آورد. Accorder ، در حین تایپ ، 8 انگشت سفارش داده می شود (ردیف خانگی) و طبق قوانین خاص حرکت می کند.

با وجود اختراع در سال 1888 تایپ 10 انگشت به طور فزاینده ای اهمیت آن در زندگی مدرن امروز را اثبات می کند. "پدر" این تکنیک فرانک ادوارد مک گورین است - دبیر دادگاه در سالت لیک سیتی ، یوتا ، ایالات متحده.

II. مزایای تایپ 10 انگشت

- صرفه جویی در وقت: انگشتان نوع 10 به شما در صرفه جویی در وقت زیادی در مطالعه و کار کمک می کند. می توانید 75-80 کلمه در دقیقه تایپ کنید. این تعداد بسیار بزرگتر از عادت نوع "ماشه" بسیاری از افراد است که سرعت فقط در حدود 30 کلمه در دقیقه نوسان می کند.

- خوب برای سلامتی: فعالیت های جبهه ها کم و بیش بر چشم ، شانه ، ستون فقرات تأثیر می گذارد ، ... برای تایپ از 10 انگشت استفاده کنید به شما کمک می کند تا وضعیت درست نشسته را تعیین کنید ، به این ترتیب بیماری های محدود مانند فشار چشم ، درد گردن ، درد شانه.

- بهبود کارآیی کار: به جای اینکه باید روی "تشخیص" هر کاراکتر روی صفحه کلید تمرکز کنید ، اکنون می توانید با کار روی تفکر و رهاسازی تمرکز کنید.

- بسیاری از فرصت های شغلی را باز می کند: با توجه به نتایج نظرسنجی مایکروسافت که در سال 2014 انجام شده است ، 43 ٪ از کارفرمایان فکر می کنند که تایپ 10 انگشت یک مهارت بسیار مهم است. در انگلستان ، 4 نفر از 10 نفر عادت دارند از 1-2 انگشت برای تایپ استفاده کنند. سرعت تایپ آنها فقط از 40-50 کلمه در دقیقه است. اعداد مربوط به اهمیت نشان می دهد تایپ 10 انگشت در بسیاری از زمینه ها ، به ویژه برای مشاغلی که به ویرایش متن زیادی به عنوان ویراستاران ، روزنامه نگاران ، مترجمان و غیره نیاز دارند.

iii نحوه تمرین 10 انگشتان تایپ ساده و مؤثر

1. تایپ کردن 10 انگشت را به طور موثر با TypingTop تمرین کنید

TypingTop 10-Finger Typing Software با ویژگی های زیر:

- نرم افزار در سیستم عامل های آنلاین ، هیچ وقت برای بارگیری و نصب ، تمرین در کلاس و در خانه.
- تمرینات تایپ از پایه تا پیشرفته و با اشکال متنوعی طراحی شده است و به دانش آموزان کمک می کند تا به سرعت در صفحه کلید و سرعت کتیبه ای عادت کنند.
- اهداف را برای تمرین تنظیم کنید ، به شما در نظارت بر روند آموزش خود کمک کنید.
- به طور خودکار تمرین تایپ را ارزیابی کنید ، در مورد زمان تمرین پیشنهاد دهید.
- نشان پاداش برای دانش آموزان با دستاوردهای آموزش خوب ، ایجاد حرکات شبیه سازی برای دانش آموزان.
- یک سیستم مدیریتی برای معلمان وجود دارد که بتوانند به طور مؤثر در مدیریت تمرین تایپ دانش آموزان ، اختصاص و خلاصه نتایج تکالیف کلاس و تکالیف کمک کنند.

2. وضعیت نشستن را تعیین کنید

وضعیت نشسته نه تنها بر سرعت تایپ تأثیر می گذارد بلکه به سلامت جسمی شما نیز مربوط می شود. به طور کلی ، وضعیت دقیق نشسته به شرح زیر است:

- مستقیم بنشینید ، سر خود را به عقب کج نکنید و بیش از حد سر خود را به جلو تعظیم کنید. این به گردن و شانه فشار می آورد.

- پاها برای راحتی. دست با زاویه تماس عمود بر بالای جدول و صفحه کلید ایجاد می کند.

- حفظ فاصله از صفحه تا چشم ها 50-100 سانتی متر است.

- رایانه با بینایی مناسب است ، خیلی زیاد یا خیلی کم است.

3. تکنیک تایپ 10 انگشت

هنگام تایپ 10 انگشت ، هر انگشت موقعیت و ROL خاص خود را خواهد داشت. به شرح زیر است:

برای دست چپ:

انگشت شاخص: در کلید F قرار داده شده ، کلیدها R ، F ، V ، 4 ، T ، G ، B ، 5 را کنترل کنید.

انگشت میانی: روی کلیدهای D قرار داده شده ، کلیدهای E ، D ، C ، 3 را کنترل کنید.

انگشت حلقه: روی کلیدهای S قرار داده شده ، W ، S ، X ، 2 را کنترل کنید.

انگشت کوچک: روی کلید A قرار داده شده ، کلیدهای Q ، A ، Z ، 1 ، ‘Tab ، قفل کلاه ، تغییر را کنترل کنید.

 

برای دست راست:

انگشت فهرست: روی کلیدهای J ، کنترل H ، Y ، N ، 6 ، 7 ، U ، J ، M. قرار داده شده است

انگشت میانی: در Kys Ks ، کلیدهای 8 ، I ، K ، <را کنترل کنید.

انگشت حلقه: روی کلیدهای L قرار داده شده ، کلیدهای 9 ، O ، L ،> را کنترل کنید.

انگشت کوچک: روی کلیدها قرار می گیرد، کلیدهای 0, p, :, ?, ", [,],-,+, , Enter را کنترل کنید.

 

IV اصول هنگام تمرین 10 انگشت ، تمرین تایپ کردن

- بیش از حد به صفحه کلید نگاه نکنید: این بزرگترین چالش هنگام شروع تمرین انگشتان نوع 10 است. وقتی می توانید موقعیت شخصیت و همچنین غلط املایی را به خاطر بسپارید ، تمایل دارید به صفحه کلید نگاه کنید. با این حال ، اگر می خواهید مهارت های نوع 10 انگشتی را تسلط دهید ، باید این امر را محدود کنید. سخت تمرین کنید و به مغز فرصت دهید تا کلیدها را به خاطر بسپارید.

- بیش از حد مچ دست را جابجا نکنید: استفاده از مچ دست هنگام تایپ باعث خستگی مچ دست و بازو خواهد شد. از این رو ، شما فقط باید انگشت خود را در هنگام نوع داشته باشید.

- سعی نکنید موقعیت کاراکتر را روی صفحه کلید به خاطر بسپارید: راز بودن در مورد نوع 10 انگشتان به سرعت و دقیقاً این است که به مغز اجازه دهید زمان خواندن داشته باشد. به جای اینکه به صفحه کلید خیره شوید و از نظر مکانیکی در مورد نحوه قرار دادن دست خود به یاد داشته باشید ، باید به راحتی و انعطاف پذیر حرکت کنید. هنگامی که به صورت پیشگیرانه ، مغز شما به یک رفلکس طبیعی شکل می گیرد که نوع را آسان تر می کند.

- از نیروی متوسط ​​استفاده کنید: تایپ کردن خیلی سخت نه تنها برای تلاش بیشتر برای شما هزینه دارد ، بلکه بر افراد اطراف شما نیز تأثیر می گذارد. از این رو ، از یک نیروی کافی استفاده کنید. این همچنین باعث کاهش فشار روی دست و انگشتان می شود.

- تأکید بیش از حد بر دستاوردها: هدف از تمرین نوع 10 انگشتی بهبود سرعت نوع است. اما شما باید آن را به خاطر بسپارید ، تست تایپ همه نیست شما می توانید 90-100 کلمه در دقیقه تایپ کنید ، اما اگر اغلب غلط ، دستور زبان را اشتباه می کنید ، همه چیز بی معنی می شود. به جای تمرکز بیش از حد روی سرعت ، دقت ارزش نیز.