Prakses 10. tipa pirksti, praktizējiet rakstīšanu ātri

Dators daudzās jomās ir kļuvis par neaizstājamu atbalsta rīku. Attiecīgi arī ir būtiskas prasmes, kas saistītas ar datoru 10 pirkstu mašīnrakstīšana ir viens no tiem. 10 pirkstu tips tiek uzskatīts par ļoti nepieciešamu prasmi visiem skolēniem, studentiem un strādājošiem cilvēkiem.

Kas ir 10 pirkstu rakstīšana? No A-Z uz 10 pirkstu mašīnrakstīšanas paņēmienu.

I. Kas ir 10 pirkstu rakstīšana?

10 pirkstu mašīnrakstīšana (pieskarties mašīnrakstīšanai) ir rakstīšanas skauts, neskatoties uz tastatūru. Vingrošanas procesā smadzenes automātiski atcerēsies rakstzīmju stāvokli uz tastatūras. Ierakstīšanas laikā ierakstīšanas laikā tiks pasūtīti 8 pirksti (mājas rinda) un pārcelsies saskaņā ar noteiktiem noteikumiem.

Neskatoties uz izgudrojumu 1888. gadā 10 pirkstu mašīnrakstīšana Arvien vairāk pierāda tā nozīmi mūsdienu dzīvē šodien. Šīs tehnikas "tēvs" ir Frenks Edvards Makgurrins - tiesas sekretārs Soltleiksitijā, Jūtā, ASV.

Ii. 10 pirkstu rakstīšanas priekšrocības

- Laika ietaupīšana: 10. tipa pirksti palīdzēs ietaupīt daudz laika studijās un darbā. Jūs varat ierakstīt 75-80 vārdus/minūtē. Šis skaitlis ir daudz lielāks nekā daudzu cilvēku tipa "sprūda" ieradums, kad ātrums svārstās tikai apmēram 30 vārdus/minūtē.

- Labi veselībai: aktivitātes frontēs vairāk vai mazāk negatīvi ietekmēs acis, plecus, mugurkaulu, ... Izmantojiet 10 pirkstus Palīdz noteikt pareizo sēdēšanas pozu, tai ir ierobežotas slimības, piemēram, acu celms, kakla sāpes, plecu sāpes.

- Darba efektivitātes uzlabošana: tā vietā, lai koncentrētos uz katra rakstzīmes "noteikšanu" uz tastatūras, tagad jūs varat koncentrēties uz domāšanu un atlaišanu ar darbu.

- Atver daudzas darba iespējas: saskaņā ar 2014. gadā veiktā Microsoft aptaujas rezultātiem 43% darba devēju domā, ka 10 pirkstu rakstīšana ir ļoti svarīga prasme. Apvienotajā Karalistē 4 no 10 cilvēkiem ir ieradums rakstīt 1-2 pirkstus. Viņu mašīnrakstīšanas ātrums svārstās tikai no 40-50 vārdiem minūtē. Skaitļi par parāda nozīmi 10 pirkstu mašīnrakstīšana Daudzās jomās, īpaši darbiem, kuriem nepieciešama daudz teksta rediģēšana kā redaktori, žurnālisti, tulkotāji utt.

III. Kā praktizēt 10-fingerus, kas raksta vienkāršus un efektīvus

1. Efektīvi praktizējiet 10 pirkstus ar TypingTop

TypingTop 10-pirkstu rakstīšanas programmatūra ar šādām funkcijām:

- Programmatūra tiešsaistes platformās, nav laika lejupielādēt un instalēt, praktizēt klasē un mājās.
- Rakstīšanas vingrinājumi ir izstrādāti no pamata līdz uzlabotām, ar dažādām formām, palīdzot studentiem ātri pierast pie tastatūras un uzraksta tipa ātrumu.
- Izvirziet mērķus praktizēt, palīdzēt uzraudzīt apmācības procesu.
- Automātiski novērtēt rakstīšanas praksi, sniedziet ieteikumus par prakses laiku.
- Atalgojuma nozīme studentiem ar labiem apmācības sasniegumiem, radot emulācijas kustības studentiem.
- Skolotājiem ir vadības sistēma, lai palīdzētu efektīvi pārvaldīt studentu rakstīšanas praksi, piešķirt un apkopot klases uzdevumu un mājasdarbu rezultātus.

2. Nosakiet sēdēšanas pozu

Sēdēšanas poza ne tikai ietekmē rakstīšanas ātrumu, bet arī saistīta ar jūsu fizisko veselību. Uzkrītoši, precīza sēdēšanas poza ir mazgāšanas līdzeklis šādi:

- Sēdiet taisni, nelieciet galvu atpakaļ, kā arī pārāk nolieciet galvu uz priekšu. Tas spiedīs uz kaklu un plecu.

- Kājas, lai mierinātu. Rokas izveido perpendikulāru kontakta leņķi ar galda augšdaļu un tastatūru.

- Uzturiet attālumu no ekrāna līdz acīm ir 50–100 cm.

- Dators ir piemērots redzei, ne pārāk augstu vai pārāk zemu.

3. 10 pirkstu mašīnrakstīšanas tehnika

Rakstot 10 pirkstus, katram pirkstam būs sava pozīcija un ROL. Sekojoši:

Kreisajai rokai:

INDEX PIKSA: Novietots pie F atslēgas, kontrolējiet taustiņus R, F, V, 4, T, G, B, 5.

Vidējais pirksts: novietots uz taustiņiem D, kontrolējiet taustiņus E, D, C, 3.

Zvana pirksts: novietots uz S taustiņiem, kontrolējiet W, S, X, 2.

Mazais pirksts: novietots uz atslēgas A, kontrolējiet taustiņus Q, A, Z, 1, 'Tab, Caps Lock, Shift.

 

Labajai rokai:

INDEX PIKSA: Novietots uz J taustiņiem, vadības ierīces H, Y, N, 6, 7, U, J, M.

Vidējais pirksts: novietots pie K taustiņiem, kontrolējiet taustiņus 8, i, k, <.

Zvana pirksts: novietots uz l taustiņiem, kontrolējiet taustiņus 9, o, l,>.

Mazais pirksts: novietots pie taustiņiem;, kontrolējiet taustiņus 0, p, :, ?, ", [,],-,+, , Enter.

 

Iv. Principi, praktizējot 10 pirkstu rakstīšanu, praktizējot mašīnrakstīšanu

- pārāk daudz neskatieties uz tastatūru: tas ir ierobežojums lielākais izaicinājums, sākot praktizēt 10. tipa pirkstus. Jums būs tendence paskatīties uz tastatūru, kad varat atcerēties rakstura stāvokli, kā arī kļūdaini uzrakstītu. Tomēr jums tas ir jāierobežo, ja vēlaties apgūt 10 pirkstu tipa prasmes. Praktizējiet smagi un dodiet smadzenēm laiku, lai atcerētos atslēgas.

- Pārvietojiet plaukstas locītavu pārāk daudz: plaukstas locītavas lietošana, rakstīšanas laikā, izraisīs plaukstas locītavas un roku nogurumu. Tāpēc jums vajadzētu būt pirkstam tikai tad, kad tips.

- Nemēģiniet atcerēties rakstzīmes stāvokli uz tastatūras: noslēpums, ka tas ir par tipu 10. tipa pirkstiem, un tieši tas ļauj smadzenēm lasīt laiku. Tā vietā, lai skatītos uz tastatūru un mehāniski atcerētos, kā novietot roku, jums vajadzētu tik viegli un elastīgi pārvietoties. Kad esat prefaktiski, jūsu smadzenes veidosies dabiskā refleksā, kas atvieglo veidu.

- Izmantojiet mērenu spēku: Rakstīšana pārāk smagi ne tikai maksā jums vairāk pūļu, bet arī ietekmē apkārtējos. Tāpēc izmantojiet pietiekamu spēku. Tas arī samazina spiedienu uz rokām un pirkstiem.

- Neuzliekiet pārāk lielu uzsvaru uz sasniegumiem: 10 pirkstu tipa praktizēšanas mērķis ir uzlabot tipa ātrumu. Bet jums to vajadzētu atcerēties, mašīnrakstīšanas tests nav viss. Jūs varat ierakstīt 90–100 vārdus minūtē, bet, ja bieži esat kļūdaini, gramatika, viss kļūst bezjēdzīgs. Tā vietā, lai pārāk daudz koncentrētos uz ātrumu, arī vērtības precizitāti.