Harjutage 10. tüüpi sõrmi, harjutage kiiresti tippimist

Arvutist on saanud paljudes valdkondades hädavajalik tugiriist. Vastavalt on oluline ka arvutiga seotud oskused, 10-sõrme kirjutamine on üks neist. 10-sõrme tüüpi peetakse kõigi õpilaste, õpilaste ja töötavate inimeste jaoks väga vajalikuks oskuseks.

Mis on 10-sõrme kirjutamine? A-Z-st 10-sõrme kirjutamise tehnikast.

I. Mis on 10-sõrme kirjutamine?

10-sõrme kirjutamine (puudutus kirjutamine) on tüpiseeriv skout ilma klaviatuuri vaatamata. Treeningprotsessi kaudu mäletab aju automaatselt klaviatuuril olevate märkide asukohta. Accorder, kirjutamise ajal tellitakse 8 sõrme (kodurida) ja liigub vastavalt teatud reeglitele.

Vaatamata sellele, et see leiutati 1888. aastal 10-sõrme kirjutamine Tõestades üha enam selle olulisust tänapäevases elus. Selle tehnika "isa" on Frank Edward McGurrin - USA, Utahis Salt Lake Citys, USA -s.

Ii. 10-sõrme tüpiseerimise eelised

- Aja säästmine: 10. tüüpi sõrmed aitavad teil õppimisel ja töötamisel palju aega kokku hoida. Saate kirjutada 75–80 sõna minutis. See arv on palju suurem kui paljude inimeste "päästiku" harjumus, kui kiirus kõigub ainult umbes 30 sõna minutis.

- Hea tervisele: rinnetel toimuvad tegevused mõjutavad enam -vähem negatiivselt silmi, õlgu, selgroogu, ... Kasutage tippimiseks 10 sõrme Aitab teil kindlaks määrata õige istumishoiaku, millega piiratud haigused nagu silmade tüve, kaelavalu, õlavalu.

- Töötõhususe parandamine: selle asemel, et keskenduda klaviatuuril iga tähemärgi "tuvastamisele", saate nüüd keskenduda tööga mõtlemisele ja vallandamisele.

- Avab palju töövõimalusi: 2014. aastal läbi viidud Microsofti uuringu tulemuste kohaselt arvab 43% tööandjatest, et 10-sõrme kirjutamine on väga oluline oskus. Suurbritannias on 4 inimesel 4-st kombeks kasutada 1-2 sõrme. Nende kirjutamiskiirus ulatub ainult 40-50 sõna minutis. Numbrid näitavad selle olulisust 10-sõrme kirjutamine Paljudes valdkondades, eriti töökohtade jaoks, mis nõuavad palju teksti redigeerimist toimetajate, ajakirjanike, tõlkijate jne.

III. Kuidas harjutada 10-sõrmega, kirjutades lihtsat ja tõhusat

1. Harjutage 10 sõrme tippimist TypingToP -ga tõhusalt

TypingTop 10-sõrme kirjutamistarkvara koos järgmiste funktsioonidega:

- Tarkvara veebiplatvormidel, pole aega alla laadida ja installida, harjutada klassis ja kodus.
- Tippimisharjutused on konstrueeritud põhist arenenud, mitmesuguste vormidega, aidates õpilastel kiiresti klaviatuuriga harjuda ja kiri tüüpi kiirus.
- Seadke eesmärgid harjutada, aidata teil oma koolitusprotsessi jälgida.
- Hinnake kirjutamispraktikat automaatselt, esitage ettepanekuid harjutamise aja kohta.
- hea koolituse saavutustega õpilastele tasu märk, luues õpilastele emulatsiooniliikumised.
- Õpetajatele on olemas juhtimissüsteem, mis aitab tõhusalt juhtida õpilaste kirjutamispraktikat, määrata ja võtta kokku klassiülesannete ja kodutööde tulemused.

2. Määrake istumispostitus

Istumiskoht ei mõjuta mitte ainult kirjutamiskiirust, vaid on seotud ka teie füüsilise tervisega. Täpselt on täpne istumishoiakus puhastusvõimeline järgmiselt:

- Istuge otse üles, ärge kallutage pead tagasi ja kummarduge pea liiga palju ette. See survestab kaela ja õla.

- jalad lohutada. Käsi loob risti ühe kontaktnurga laua ülaosa ja klaviatuuriga.

- Hoidke ekraanilt silmadeni, on 50–100 cm.

- Arvuti sobib visiooniga, mitte liiga kõrge või liiga madalaga.

3. 10-sõrme kirjutamise tehnika

10 sõrme kirjutamisel on igal sõrmel oma positsioon ja ROL. Järgnevalt:

Vasaku käe jaoks:

Indeksi sõrm: asetatud F -klahvile, kontrollige klahve R, F, V, 4, T, G, B, 5.

Keskmine sõrm: paigutatud klahvidele D, kontrollige võtmeid E, D, C, 3.

Rõnga sõrm: asetatud S -klahvidele, kontrollige W, S, X, 2.

Väike sõrm: asetatud klahvile A, kontrollige klahve Q, A, Z, 1, 'Tab, Caps Lock, Shift.

 

Parema käe jaoks:

Indeksi sõrm: asetatud J -klahvidele, juhtseadised H, Y, N, 6, 7, U, J, M, M.

Keskmine sõrm: asetatud K -klahvidele, kontrollige klahve 8, i, k, <.

Rõnga sõrm: asetatud L klahvidele, kontrollige klahve 9, O, L,>.

Väike sõrm: asetatakse klahvide juurde;, juhtige klahve 0, p, :, ?, ", [,],-,+, , Enter.

 

IV. 10 sõrme kirjutamisel praktiseerimisel, kirjutades

- Ärge vaadake klaviatuuri liiga palju: see on 10. tüüpi sõrmede harjutamisel suurim väljakutse. Te kipute klaviatuurile alla vaatama, kui mäletate nii tegelase asukohta kui ka valesti kirju. Kui soovite omandada 10-sõrme tüüpi oskusi, peate seda siiski piirama. Harjutage kõvasti ja andke ajule aega võtmete meeldejätmiseks.

- Ärge liigutage randmet liiga palju: randme kasutamine kirjutamise ajal põhjustab randme ja käsivarre väsimust. Seetõttu peaks teil sõrm olema ainult siis, kui tüüp on.

- Ärge proovige meeles pidada klaviatuuril oleva olukorra asukohta: Saladus, mis on umbes tüüp, mis on tüüp, et kiiresti 10 -le sõrmedele tüübida, ja see on täpselt see, et ajul oleks aega lugeda. Selle asemel, et klaviatuuri vahtida ja kätt paigutada mehaaniliselt meelde jätta, peaksite nii lihtsalt ja paindlikult liikuma. Kui olete eelnevalt, võtab teie aju kuju looduslikuks refleksiks, mis teeb tüübi lihtsamaks.

- Kasutage mõõdukat jõudu: liiga raske sisestamine ei maksa mitte ainult rohkem pingutusi, vaid mõjutab ka ümbritsevaid. Seetõttu kasutage piisavat jõudu. See vähendab ka käte ja sõrmede survet.

- Ärge pange saavutustele liiga palju rõhku: 10-sõrme tüübi harjutamise eesmärk on tüübi kiiruse parandamine. Aga peaksite seda meeles pidama, tippimiskatse pole veel kõik. Võite kirjutada 90–100 sõna minutis, kuid kui sageli valesti kirjutate, grammatika, muutub kõik mõttetuks. Selle asemel, et keskenduda liiga palju kiirusele, ka väärtuse täpsusele.