Cvičte prsty typu 10, rýchlo precvičte písanie

Počítač sa stal nevyhnutným podporným nástrojom v mnohých oblastiach. Podľa toho sú tiež nevyhnutné zručnosti súvisiace s počítačom, sú tiež nevyhnutné Písanie 10 prstov je jedným z nich. Typ 10-prsta sa považuje za veľmi nevyhnutnú zručnosť pre všetkých žiakov, študentov a pracujúcich ľudí.

Čo je písanie 10 prstov? Z A-Z na technike písania 10 prstov.

I. Čo je písanie 10 prstov?

Písanie 10 prstov (dotyk písania) je písací zvuk bez toho, aby ste sa pozreli na klávesnicu. Prostredníctvom procesu cvičenia si mozog automaticky pamätá polohu znakov na klávesnici. Acrder, počas písania, bude objednaných 8 prstov (domáci riadok) a bude sa pohybovať podľa určitých pravidiel.

Napriek tomu, že bol vynájdený v roku 1888 Písanie 10 prstov Stále viac dokazuje jeho význam v modernom živote dnes. „Otec“ tejto techniky je Frank Edward McGurrin - súdny tajomník v Salt Lake City, Utah, USA.

II. Výhody písania 10 prstov

- Čas šetrenia: Typ 10 prstov vám pomôže ušetriť veľa času pri štúdiu a práci. Môžete zadať 75-80 slov/minútu. Toto číslo je omnoho väčšie ako zvyk typu „spúšť“ mnohých ľudí, keď rýchlosť kolíše iba asi 30 slov/minútu.

- Dobré pre zdravie: Činnosti v frontoch budú viac -menej negatívne ovplyvniť oči, ramená, chrbticu, ... Na písanie použite 10 prstov Pomáha vám určiť správne držanie tela sedenia, z toho obmedzené choroby, ako je napríklad napätie očí, bolesť krku, bolesť ramien.

- Zlepšenie efektívnosti práce: Namiesto toho, aby ste sa museli zamerať na „detekciu“ každej postavy na klávesnici, teraz sa môžete zamerať na myslenie a uvoľnenie práce.

- Otvára veľa pracovných príležitostí: Podľa výsledkov prieskumu spoločnosti Microsoft, ktorý sa uskutočnil v roku 2014, si 43% zamestnávateľov myslí, že písanie 10 prstov je veľmi dôležitá zručnosť. Vo Veľkej Británii majú 4 z 10 ľudí zvyk používať 1-2 prsty na napísanie. Ich rýchlosť písania sa pohybuje iba od 40 do 50 slov/minútu. Čísla o ukazovaní dôležitosti Písanie 10 prstov V mnohých oblastiach, najmä pre úlohy, ktoré vyžadujú veľa textových úprav ako redaktori, novinári, prekladatelia atď.

III. Ako cvičiť 10 palcov písanie jednoduchého a efektívneho

1. Efektívne precvičte písanie 10 prstov pomocou TypingTop

Softvér na TypingTop písanie 10-prstov s nasledujúcimi funkciami:

- Softvér na online platformách, žiadny čas na sťahovanie a inštaláciu, cvičenie v triede a doma.
- Písanie cvičení sú navrhnuté od základných po pokročilé, s rôznymi formami, ktoré študentom pomáhajú rýchlo si zvyknúť na klávesnicu a rýchlosť typu nápisu.
- Stanovte si ciele na prax, pomôže vám sledovať proces odbornej prípravy.
- Automaticky vyhodnotiť prax písania, podajte návrh na čas praxe.
- Odznak odmeny pre študentov s dobrými úspechmi v oblasti odbornej prípravy, vytvárania hnutí emulácie pre študentov.
- Existuje systém riadenia pre učiteľov, ktorý pomáha efektívne spravovať prax v písaní študentov, priradiť a zhrnúť výsledky úloh tried a domácich úloh.

2. Určite držanie tela sedenia

Pozícia sedenia ovplyvňuje nielen rýchlosť písania, ale aj súvisí s vaším fyzickým zdravím. Z hľadiska presného držania tela je detergačný postup nasledovne:

- Sadnite si rovno, nekláňajte hlavu dozadu a príliš sa klaňajte hlavou vpred. To bude tlak na krk a rameno.

- Nohy na pohodlie. Ruka vytvára kolmý kontaktný uhol s hornou časťou stola a klávesnicou.

- Udržiavajte vzdialenosť od obrazovky k očiam, je 50- 100 cm.

- Počítač je vhodný na videnie, nie príliš vysoký alebo príliš nízky.

3. Technika písania 10 prstov

Pri písaní 10 prstov bude mať každý prst svoju vlastnú polohu a ROL. Nasledovne:

Pre ľavú ruku:

Ukazovák: Umiestnený na klávesovom kľúči, riadte klávesy R, F, V, 4, T, G, B, 5.

Stredný prst: umiestnený na klávesoch d, ovládajte klávesy E, D, C, 3.

Prsping: Umiestnený na klávesoch S, ovláda W, S, X, 2.

Little Finger: umiestnený na kľúč A, ovládajte klávesy Q, A, Z, 1, ‘Tab, Caps Lock, Shift.

 

Pre pravú ruku:

Ukazovák: umiestnený na J Klávesy, ovládacie prvky H, Y, N, 6, 7, U, J, M.

Stredný prst: Umiestnený v kľúče K, ovládajte klávesy 8, i, k, <.

Prsping prst: umiestnený na klávesoch L, ovláda klávesy 9, o, l,>.

Malý prst: Umiestnený na tlačidlách;, ovládajte tlačidlá 0, p, :, ?, ", [,],-,+, , Enter.

 

Iv. Princípy pri praktizovaní písania 10 prstov, precvičovanie písania

- Nehľadajte príliš veľa na klávesnicu: Toto je problement najväčšou výzvou, keď začnete praktizovať prsty typu 10. Budete mať tendenciu pozerať sa dolu na klávesnicu, keď si pamätáte polohu postavy, ako aj na nesprávne napísané. Musíte to však obmedziť, ak chcete zvládnuť zručnosti typu 10 prstov. Cvičte tvrdo a dajte mozgu čas, aby ste si spomenuli na kľúče.

- Neposúvajte zápästie príliš veľa: Používanie zápästia pri písaní spôsobí únavu zápästia a paží. Preto by ste mali mať svoj prst iba v prípade typu.

- Nesnažte sa spomenúť si na polohu postavy na klávesnici: Tajomstvo, ktoré sú o type na typ 10 prstov a presne je umožniť mozgu mať čas na čítanie. Namiesto toho, aby ste sa pozerali na klávesnicu a mechanicky si zapamätali, ako umiestniť ruku, mali by ste sa tak ľahko a flexbrly pohybovať. Akonáhle budete precvičovať, váš mozog sa formuje do prírodného reflexu, ktorý uľahčuje typ.

- Používajte miernu silu: Písanie príliš tvrdého nielen vás stojí viac úsilia, ale tiež ovplyvňuje ľudí vo vašom okolí. Preto použite dostatočnú silu. To tiež znižuje tlak na ruky a prsty.

- Nepozerajte príliš veľký dôraz na úspechy: Cieľom precvičovania typu 10 prstov je zlepšiť rýchlosť typu. Ale mali by ste si to pamätať, test na písanie nie je všetko. Môžete zadať 90-100 slov za minútu, ale ak často nesprávne napísali gramatiku, všetko sa stáva nezmyselným. Namiesto toho, aby ste sa príliš zameriavali na rýchlosť, presnosť hodnoty.